КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ

АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ I МИСТЕЦТВ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ «МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО»

Форма навчання – денна і заочна

Терміни навчання:

 • Молодший фаховий бакалавр: на базі 9 класів – 4 роки, на базі 11 класів – 3 роки
 • Бакалавр (на базі 11 класів) – 4 роки
 • Бакалавр (на базі диплома молодшого спеціаліста) – 2 роки

 

«Музика – це мова, що не потребує перекладу, бо звертається до душі»

                                                                                                                           Ауербах Б.

Її величність МУЗИКА. Ніжна і величава, радісна і трагічна, сувора і урочисто-піднесена – така різна у своїх проявах і така незмінно прекрасна. Музика це література серця, вона починається там, де закінчується мова. Сказати музикою можна набагато більше, ніж словами, вона завжди говорить там, де вже немає більше слів.

Ужгородський коледж культури і мистецтв розкриває двері для всіх тих, хто не уявляє свого життя без музики. Головне наше завдання  – це підготовка висококваліфікованих спеціалістів. Основний пріоритет в галузі музичного мистецтва – розкрити неповторний талант кожного студента, за допомогою найновіших сучасних методів навчання забезпечити кожного випускника максимальним рівнем фахової підготовки для подальшої найкращої мистецької реалізації!

Наші студенти беруть активну участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, щоразу здобуваючи перемоги та призові місця. І серед щасливих переможців конкурсів можеш бути саме ти! Ми знаємо, як виховувати лауреатів.

        Ми чекаємо всіх тих, кого не лякають труднощі, щоденна кропітка робота розуму, душі задля підкорення вершин музичного мистецтва з його різнобарв’ям засобів виразності. Ми шукаємо таланти: диригенти, фольклористи, музиканти-інструменталісти, вокалісти – ви маєте шанс самоствердитись, стати справжнім фахівцем своєї справи! Ми гарантуємо вам високу фахову підготовку, сучасний рівень навчання і незабутні студентські роки!

Ви любите музику, і не тільки слухаєте її, але й намагаєтесь створити щось своє, неповторне, унікальне? Тоді Вам до нас! Саме у нас навчаються найталановитіші, найкреативніші, найуспішніші молоді музиканти нашого краю! Ваші неповторні творчі здібності, ваш талант і ваші мрії розквітнуть під керівництвом наших прекрасних педагогів!

          Ми чекаємо саме на вас, щоб розвинути ваш талант і допомогти досягнути творчих вершин!

Спеціалізація «Хорове диригування»

Диригент – професія особлива та ексклюзивна. Диригенти енергійні та невтомні люди, що вміють за допомогою жесту, погляду, міміки керувати хоровим колективом, спонукаючи його звучати як єдиний злагоджений унікальний музичний інструмент, що складається з безлічі струн-голосів. Диригент – це справжнє серце хорового колективу.

Ціль навчання – підготовка високопрофесійних фахівців, які володіють навичками концертно-виконавської, диригентської, хормейстерської, педагогічної діяльності у сфері музичного мистецтва.

Якщо ти любиш хоровий спів, у мріях бачиш себе керівником хору чи вокального ансамблю – тоді сміливо обирай спеціалізацію «Хорове диригування»! Ми навчимо тебе всім секретам цієї прекрасної професії!

Кваліфікація:

артист хору (ансамблю), керівник хору, ансамблю, викладач

Спеціалізація «Спів» (академічний, естрадний, народний)

            Українська нація здавна славиться своїми співочими талантами і по праву вважається однією з найспівучіших у світі. Українські співаки з успіхом виступають на найкращих сценах світу. Академічні вокалісти є солістами провідних оперних театрів. Естрадні співаки збирають стадіони своїх фанатів. Народні виконавці чарують своїм майстерним виконанням кращих фольклорних зразків.

Ціль навчання – підготовка вокалістів в академічному, естрадному, народному жанрі, які володіють навичками концертно-виконавської, педагогічної діяльності у сфері музичного мистецтва.

Якщо ти любиш співати, мрієш виступати на великій сцені, підкорювати світ, виступаючи з концертами на найвідоміших концертних площадках світу – тоді тобі до нас! Адже тільки в нас працюють найкращі в краї викладачі естрадного та академічного вокалу!

Кваліфікація:

Артист-соліст, артист хору (ансамблю), викладач

Спеціалізація «Фортепіано»

Музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уяви; музика надає життя і веселощі всьому існуючому. Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного. Справжня музика перетворює будь-яку подію, дію, почуття в щось досконале, в те, що хочеться полюбити. Саме в ній, як ні в якому іншому мистецтві, проявляється життєва сила і натхнення.

Фортепіано – чарівний інструмент, що здатен відтворити звучання цілого оркестру. Якщо ти граєш на фортепіано і мрієш стати видатним піаністом – тобі до нас! Ми навчимо тебе майстерно виконувати найскладніші фортепіанні твори різних стилів, жанрів, епох. Перед тобою відкриються двері престижних міжнародних конкурсів та фестивалів.

Кваліфікація:

Викладач, концертмейстер, артист ансамблю

Спеціалізація «Музичне мистецтво естради»

 (духові, естрадні інструменти,  фортепіано)

Музичне мистецтво естради – один з найсучасніших видів музичного мистецтва, що передбачає володіння музичним інструментом, вміння виступати на великій сцені як із сольними виступами, так і в складі ансамблю чи оркестру. Жоден сучасний концерт не проходить без участі артистів естради, своїми майстерними виступами вони дарують радість слухачам. Якщо ти мрієш про велику сцену, активне концертне життя, перемоги на конкурсах та фестивалях, натовпи захоплених фанів та славу естрадної зірки – тоді тобі до нас!

В рамках спеціальності «Музичне мистецтво» (естрадні, духові інструменти та фортепіано) ми готуємо високопрофесійних фахівців з гри на фортепіано, гітарі, духових та ударних інструментах, викладачів, керівників творчих колективів, справжніх зірок сучасної естради.

         Поряд з традиційними дисциплінами студенти естрадного жанру освоюють основи вокалу, основи використання комп’ютерних технологій, імпровізацію, диригування та інші спеціальні предмети.

Мрієш стати відомим естрадним виконавцем? Вступай до нас на музичне мистецтво естради, і ми допоможемо тобі реалізувати твою мрію!

 Кваліфікація:

Артист оркестру, ансамблю; керівник оркестру, ансамблю; викладач

Спеціалізація «Народні інструменти»

Україна славиться на весь світ своїм неперевершеним фольклором. Народне інструментальне мистецтво – це справжня музична скарбниця нашого краю. Чарівна мелодія скрипки, солов’їні трелі сопілки, урочистий заклик трембіти, срібні переливи цимбал, віртуозне мереживо пасажів баяна та акордеона не полишають байдужим нікого. Якщо ти захоплюєшся грою на народних інструментах – тоді тобі до нас!

Кваліфікація:

Артист оркестру, ансамблю; керівник оркестру, ансамблю; викладач

Спеціалізація «Струнно-смичкові інструменти»

Скрипка по праву вважається королевою музичних інструментів. Вона, мов людський голос, вміє співати, сміятися й плакати, передаючи за допомогою чарівних звуків найрізноманітніші емоції та почуття.

Ми готуємо фахівців з гри на струнно-смичкових інструментах. Наші викладачі навчать талановитих студентів всім секретам цієї чарівної професії. Студенти є учасниками творчих колективів, з якими гастролюють не тільки по Україні, але й поза її межами. Тому якщо твій улюблений інструмент – скрипка, а сам ти мрієш стати видатним скрипалем на об’їздити з концертами цілий світ – тобі до нас! Тільки в нас ти зможеш розвинути свій талант та досягти справжніх вершин творчої майстерності!

Кваліфікація:

Артист оркестру, ансамблю; керівник оркестру, ансамблю; викладач

ПРОФЕСІЙНІ ТА КАР’ЄРНІ ПЕРСПЕКТИВИ ВИПУСКНИКА

Наш випускник може працювати:

 • викладачем початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів;
 • артистом-виконавцем;
 • керівником професійного та аматорського творчого колективу;
 • артистом ансамблю, оркестру;
 • концертмейстером;
 • педагогом-організатором;
 • арт-директором;
 • шоуменом;
 • артистом естради.

Головною перевагою нашого випускника є високий рівень його фахової підготовки, вміння швидко зорієнтуватися в умовах сучасного арт-простору, професійне володіння музичними інструментами, великий практичний досвід сценічних виступів, участі у різноманітних фестивалях та конкурсах. Активна концертна діяльність наших студентів є запорукою їх високого професіоналізму, сценічного досвіду та фахової компетентності